Embriyo Donasyonu

Embriyo Donasyonu Tedavisi (Yumurta ve Sperm Donasyonu)

kıbrıs-tüp-bebek---embriyo-donasyonu Embriyo donasyonu, hem kadının hemde erkeğin üreme hücrelerinin herhangi bir sebepten dolayı olmadığı veya zarar gördüğü durumda başvurulan bir tüp bebek uygulamasıdır. Aynı zamanda bekar fakat menapozda olan bayanların hamile kalmak için başvurdukları bir tedavi seklidir. Tedavide anne adayının fiziksel özelliklerine uygun donor belirlenerek yumurta bağışı alınır. Erkek içinse istenilen fiziksel özelliklere uygun banka spermi tercih edilir.

embriyo-donasyonuHastalar aynı zamanda bu tedaviyle beraber PGT ile cinsiyet seçimi isteyerek önceden bebeklerinin cinsiyetlerini belirleyebilmektedirler. Embriyo donasyonu, yumurta donasyonu ve sperm donasyonu tedavilerinin birleşimi şeklinde düşünülebilir.

Embrio donasyonu ile yapılan tüp bebek uygulamalarında gebelik başarısı genel olarak % 70 tir. Tedavi sonrasında ki gebelik süreci normal gebelik süreci ile aynıdır. Gebeliğin düşükle sonuçlanma olasılığı normal gebelikler ile aynı sıklıktadır.

Kıbrıs tüp bebek fiyatları için talep formumuzu doldurarak bizden fiyat isteyebilirsiniz.

Embriyo Donasyonu Tedavisinde Anne Adayının Hazırlanması

Embriyo donasyonu ön tedavisinde anne adayının bulaşıcı hastalıkları ve rutin testleri yapılarak tedaviye başlanır. Alınan sonuçlarda tedaviye engel sorun yoksa ön tedaviye başlanır. Ön tedavide anne adayına emriyo trasnferi öncesi rahim hazırlığı için ilaç başlanır. Bu süreç yaklaşık 12-18 günlük bir zaman alır. Hasta bu süreyi doktorunun önerdiği ilaçları düzenli kullanarak kendi yaşadığı ülkede geçirir. Gerekli ön tedavinin tamamlanmasının ardından hastanın Kıbrıs'ta ki tedavi günü belirlenerek seyahatine yardımcı olunur.

Embriyo donasyonu tedavisine başvuru için gerekli testler ve bilgiler :

Anne adayı için :
1. HbsAg, Anti-HCV, HIV testleri,
2. TSH, T3, T4 testleri,
3. FSH, LH, E2 ve PRL, (Adet kanamasının 3. günü yapılacak)
4. Tam kan sayımı, Açlık kan şekeri,
5. Kan grubu analizi,
6. En son adet tarihi,(ilk günü)
7. Pelvik Ultrason Raporu, (USG veya HSG)
8. Fiziksel özelliklerinizin anlaşılabileceği resim,
9. Tedavi döneminizin kararı ?

Baba adayı için :
1. Kan grubu analizi,
2. Fiziksel özelliklerinizin anlaşılabileceği resim

Embriyo Donasyonu İşleminin Kıbrıs’taki Tedavi Süreci

Ön tedavinin tamamlanması ile hastaya kendi için hazırlanan embriyo transferi yapılarak tedavisi tamamlanır. Bu işlem için Kıbrıs'ta sadece bir gün geçirmek yeterlidir. İşlem oldukça basit, kolay ve başarılıdır.

Embriyo Donasyonu Tedavisinden Sonraki Süreç

Gebelik sonucu embriyo transfer gününden 12 gün sonra kanda yapılan Bhcg hormon analizi ile tespit edilir. Bu süre zarfında anne adayı ağır iş yapmamalı ve eşi ile cinsel ilişkide bulunmamalıdır. Gebelik testi pozitif ise hasta ilaçlarına söylenen şekilde devam eder ve ilk ultrason muayenesi için kendi belirleyeceği kadın doğum uzmanından randevu alarak gebelik takibine başlar. Eğer gebelik sonucu negatif ise verilen ilaçları bırakarak adet kanamasının gelmesini bekler.

Bize Ulaşın