Yumurta Bağışı

form

Yumurta bağışı veya yumurta donorü olmak için daha önce doğum yapmış veya kürtaj olmuş doğurgan, 20-30 yaşlarında genç, normal vucut ağırlığında, özgeçmişinde herhangi tıbbı ve genetik sorun olmayan ESHRE ve ASRM kriterlerine uygun tarama testleri temiz sağlıklı bayanlar, çocuk sahibi olamayan ailelere yardım amacıyla yumurta bağışında bulunabilirler.

Yumurta BağışıDonor olan kişi bağışladığı yumurta hücreleri üzerinde hiç bir hak iddia edemez. Tedavi gizlilik içerisinde yürütüldüğü için alınan yumurta hücresinin kimin için kullanıldığını ve tedavi sonucunda gebelik meydana gelip gelmediği hakkında bilgi sahibi olamaz.

Yumurta bağışında bulunan donorlerin sadece bir adet döngüsünde olgunlaşan yumurta hücreleri alındığından kendisine hiçbir zararı yoktur. İşlem standart bir tüp bebek uygulaması ile gerçekleştirilir. Öncelikle doktor kontrolünde yumurtalar geliştirilir. Yumurta hücreleri olgunluk seviyesine ulaşınca anestezi altında toplanır ve işlem tamamlanır. Tedavi süreci 12-15 günlük bir zaman alır.

Yurtdışından donor olarak başvuran bayanların yaşadıkları şehirde takipleri yapılabildiğinden sadece 1 günlüğüne Kıbrıs'a gelmeleri yeterli olmaktadır. Yumurta donorü olmak için yumurta bağışlama bölümümüzü ziyaret ediniz.

Bize Ulaşın